Як визначається переможець тендеру публічних закупівель

Відповідно до закону «Про публічні закупівлі» підприємства державної форми власності мають оголошувати тендери на придбання товарів чи послуг. Після реформи у 2016 році почала діяти електронна система Прозорро, що стала державною платформою для проведення тендерів. Головне завдання системи – спростити процедуру закупівель та зробити її максимально прозорою та відкритою. Сьогодні в системі кожного дня реєструються сотні тендерів, серед яких учасники обирають вигідні пропозиції та беруть участь в аукціонах.

Як визначається переможець тендеру публічних закупівель

Щоб отримати можливість надавати пропозиції на торгах, потрібно починати з реєстрації на акредитованому майданчику.

Платформа для реєстрації учасників на УУБ

Українська універсальна біржа надає своїм клієнтам доступ до акредитованого майданчика на сторінці tender.uub.com.ua. Користувачі можуть пройти швидку реєстрацію та проглянути дані про всі актуальні тендери в Центральній базі даних системи Прозорро. Пряма реєстрація на Prozorro не передбачена. Акредитований майданчик системи на порталі УУБ має низку переваг.

  1. Максимальна кількість зареєстрованих учасників.
  2. Функціональність та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс для новачків.
  3. Кваліфікована допомога персонального менеджера, який закріплюється за кожним учасником.

Заявка від замовника

Замовники (державні підприємства, установи, монополісти) мають подавати заявку про проведення тендеру із закупівлі товарів чи послуг. Заявники користуються системою Прозорро безкоштовно. У заявці мають бути детально описані умови тендеру. Це технічні характеристики товару, їх якість та термін доставки. Якщо установі потрібно замовити виконання робіт чи отримання послуг, то відразу надається перелік документів та умов, яким повинна відповідати компанія-виконавець.

Проведення аукціону

Аукціон стартує, коли є пропозиції від виконавців. У першому раунді назви компаній невідомі, система працює лише з ціновими пропозиціями. Крок аукціону заздалегідь вказується в умовах тендеру. Відомості про учасників розкриваються наприкінці третього раунду.

Всі учасники можуть відстежувати хід аукціону, надавати цінові пропозиції. Виконавці мають заздалегідь зареєструватися та поповнити рахунок в особистому кабінеті. З цього рахунку будуть стягнуті кошти за участь в аукціоні. Сума залежить від вартості тендеру. Гроші знімаються лише після подання першої цінової пропозиції, тобто за безпосередню участь у торгах.

Визначення переможця

Замовник оцінює виконавців декілька днів. Система визначає найбільш економічно вигідну пропозицію та дає 5 діб на її визначення. Якщо замовника влаштовують всі умови та документи першого виконавця, то аукціон може бути закінчений. В іншому випадку продовжується вивчення пропозицій з урахуванням:

  • термінів закупівлі,
  • додаткових витрат,
  • гарантійного обслуговування,
  • термінів оплати тощо.

Переможець аукціону отримує право укласти угоду з замовником. Якщо всі заявки будуть відхилені, торги набувають статусу скасованих.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.