Онлайн-аукціони, які організовує Українська енергетична біржа, гарантують учасникам вигідні умови реалізації лісоматеріалів. Сучасний формат торгів дозволяє купувати необроблену та паливну деревину з будь-якого регіону України. Після введення воєнного стану та руйнації інфраструктурних об’єктів, які забезпечували стабільну роботу централізованого опалення, попит на дрова значно зріс. Сезонні коливання дозволяють виробникам збільшити кількість сировини, яка вигідно продається.
Щоб взяти участь в аукціоні, необхідно пройти реєстрацію та акредитуватися на офіційному порталі Української енергетичної біржі.
Електронні торги: переваги для покупців
На сайті https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/palivnu-derevinu-v-ukraini-mozhna-kupiti-onlajn/ можна знайти детальну інформацію про роботу біржових аукціонів. Також портал містить багато корисних даних, фахову аналітику, новини галузі.
Для покупців, які планують придбати паливну деревину, працюють консультанти, що допомагають пройти онлайн-реєстрацію. Базовою перевагою для замовників є чесна конкуренція та прозоре ціноутворення. Повністю виключені тіньові домовленості та корупційна складова угод.
Паливна деревина на рику лісоматеріалів
Колоті чи круглі матеріали, які немає можливості обробляти, належать до паливної деревини. Вона може бути промисловою та непромисловою, колотою та неколотою. В залежності від стану сировини формується вартість. На неї впливають такі фактори:
- порода дерева (листяна, хвойна);
- регіон вирубки;
- параметри та умови зберігання.
Лот паливної деревини реалізується на онлайн-аукціоні, про який повідомляється заздалегідь. Учасники ринку можуть підготуватися до торгів, пройти акредитацію та сплатити гарантійний внесок.
Гарантії для виробників та замовників
Маючи державну ліцензію, Українська енергетична біржа виступає гарантом при укладанні угод. Це означає, що фахівці уважно стежать за дотриманням умов та зобов’язань, які беруть на себе сторони. Виробник має надати відповідні документи, передати замовнику деревину належної якості та стану. Замовник погоджується оплатити сировину та виконати умови виробника.
При цьому держава також отримує відсоток. Кошти спрямовують у державний або місцевий бюджет. Надалі вони використовуються для відновлення лісів, закупівлі техніки та інструментів.
Базові плюси онлайн-аукціонів
Учасники ринку, які укладали угоди на електронних аукціонах УЕБ, підтверджують зручність формату та чесну конкуренцію. До базових переваг належать:
функціональні біржові інструменти, які можна використовувати під час електронного аукціону;
прозоре ціноутворення, що враховує об’єктивні ринкові реалії (співвідношення попиту та пропозиції, сезонні коливання вартості тощо);
простий процес реєстрації, можливість пройти акредитацію в онлайн-форматі;
великий асортимент лотів, відкритість інформації про сировину;
суворе дотримання біржового регламенту та можливість чесно вести бізнес.;
конфіденційність учасників.